Kontrollvesztés a feszültség felett

2023.06.27

A Poltergeist jelenség

A Poltergeist trilógia több szereplője a forgatás ideje alatt vagy utána különös körülmények között halt meg. A biztonságos rettegésre éhes mozikedvelők milliót borzongással töltötte el a halállistás film szereplőit megformáló színészek sorsa. Életre kelt tárgyak, röppályát tévesztett evőeszközök, fura hangok, zörejek. Mindez a film. Mi a helyzet akkor, ha ezek a jelenségek a való életben is felbukkannak?

A film cselekményétől eltekintve a jelenségegyüttest az elszenvedő alany is generálhatja, többnyire teljesen akaratlanul, így tehát nem egy önálló entitásról van szó, hanem a tudatalatti elmén belüli konfliktus, nagyfokú érzelmi stressz, belső feszültség eredménye, amelyekre az elektromos és mágneses mezők is hatnak, fokozva azt.

A villanyvezetékek, elektromos berendezések, mobil és vezeték nélküli telefonok, radarok, elektromos háztartási készülékek, mikrohullámú sütők, rádiók, számítógépek, elektromos órák (…folytatható a lista…) által generált elektromos és mágneses mezők elektromágneses szennyezést, más néven elektroszmogot okoznak. (Forrás: https://xforest.hu)

A szervezet természetes folyamatait megzavaró behatás miatt egy állandósult stressz alakul ki, amely nem tudatosul ugyan, de mindenkire hat. Az érzékenyebb emberek esetében a alábbi felsoroláson túl (Forrás: https://www.egeszsegfejleszto.com), a Poltergeist jelenség képében is megjelenhet, összeadódva a kezeletlen egyéb stresszt okozó tényezőkkel:

Rövid távú hatások

Neurológiai: fejfájás, szédülés, hányinger, koncentrálási nehézség, emlékezetkiesés, ingerlékenység, depresszió, szorongás, álmatlanság, fáradtság, gyengeség, remegés, izomgörcsök, zsibbadás, bizsergés, megváltozott reflexek, izom-és ízületi fájdalom, láb / lábfej fájdalom "Influenzaszerű" tünetek, láz. További súlyos következmények közé tartoznak a görcsök, bénulás, pszichózis és a szélütés.

Szívbetegségek: szívdobogás, ritmuszavarok, fájdalom vagy nyomásérzés a mellkasban, alacsony vagy magas vérnyomás, lassú vagy gyors szívverés, légszomj.

Légző rendszeri: arcüreggyulladás, hörghurut, tüdőgyulladás, asztma.

Dermatológiai: bőrkiütés, bőrgyulladás, viszketés, égő érzés, arc kipirulás.

Szemészeti: fájdalom vagy égő érzés a szemben, a nyomásérzés a szem mögött, romló látás, úszkáló homályok, szürke hályog.

Egyéb: emésztési zavarok, hasi fájdalom, pajzsmirigy problémák, petefészek-fájdalom, a szárazság ajkaknál, a nyelvnél, szájnál, szemnél, nagy szomjúság, kiszáradás, orrvérzés, belső vérzés, megváltozott cukor anyagcsere, immun rendellenességek, hajhullás, fájdalom a fogakban, a tömések környékén, romlott, csökkent szaglás, fülcsengés.

Hosszú távú hatások

Felnőtt kori rák, a daganatok, a gyermekkori leukémia, a mellrák, a DNS-ág törés, abnormális sejt szétválás, idegkárosodás, MS (SM), ALS, Alzheimer-és Parkinson-betegség, agyi károsodás, a melatonin szint csökkenése, vetélés stb.

Napjainkban szinte elkerülhetetlennek tűnik, hogy ezen eszközök ne vegyenek bennünket körül. Amennyiben lehetséges, abban a helyiségben, ahol nyugovóra szeretnénk térni, kerüljük ezek használatát. Azon elektromos eszközöket (berendezéseket) amelyek nem alapvető szükségleteinket hivatott kielégíteni, érdemes kikapcsolni, áramtalanítani illetve minél távolabbra helyezni magunktól.

Előfordul, hogy minden óvintézkedés ellenére az érzékenységi fok okán, a Poltergeist jelenség valamely formában felbukkan a hétköznapokban. Érdemesnek tartom az alábbiakat átgondolni:

  • mikor történt először?
  • milyen rendszerességgel ismétlődik és milyen formában tapasztalható?
  • hol, kinek a jelenlétében jelentkezik?
  • a jelenséget milyen esemény előzte meg? Milyen lelkiállapotban vált érzékelhetővé?
  • költözés: milyen információk vannak a helyről? mi a múltja? történt-e nagyobb átalakítás?
  • ajándék, új-régi tárgy birtokba vétele: mi a tárgy története? kihez fűződik, mi a múltja?
  • megoldatlan kihívások az életben: mi az, ami akkora feszültséget és lelki vihart eredményez, ami szó szerint feloldásért kiált?

Segítő megoldások közül néhány:

  • szellemi táplálék megválogatása
  • zenehallgatás
  • hála gyakorlása
  • testmozgás
  • vitaminok, ásványianyagok pótlása, kiegyensúlyozott táplálkozás, vízfogyasztás
  • stresszkezelési technikák
  • szerető közeg

Azoknál a személyeknél is előfordulhat a jelenség viszonylag barátságosabb formában, akik gyakorta meditálnak, szellemi energiájukat, saját rezgésüket növelik egyéb gyakorlatokkal.

A kopogó-szellem "szindróma" azokat is érinthetik, akik friss gyászukban vannak. Ilyenkor gyakorta észlelnek az elhunythoz kapcsolódó jelenségeket, az elhalálozás napjától. Ez esetben segít a veszteség feldolgozása, megbékélés, elengedés.

Egyes gyógyszerek, élelmiszerek (túlérzékenység esetén) is okozhatnak bizonyos tapasztalást.

Az esetek egyéniek, ahogy életünk, sorsunk, csak a miénk. Nem kell egyedül megküzdeni a nehézségekkel. A segítség mindig láthatóvá válik, keressük, éljünk vele.

– Petre Anett –

coach, kineziológus, tréner

www.azoran.hu